Japonsko – jiný svět

  • abudo.cz
  • 17.5.2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Japonsko – jiný svět

Asie je co se týče turistů velice lákavou destinací. Je zde mnoho míst, které navštívit a které se od sebe neuvěřitelně liší. Rozdíly mezi Thajskem, Indií nebo třeba Čínou jsou obrovské. A to jak po stránce kulturní, tak i co se týče architektury a fauny a flóry. Takové rozdíly v Evropě dnes již určitě nenajdete. Jeden asijský státě se však odlišuje od těch ostatních prakticky ve všem. Jedná se o Japonsko – zemi vycházejícího slunce, samurajů, gejš, ale i super moderních technologií, které zná celá planeta. Je to skutečně fascinující svět, kam se stojí za to alespoň jednou za život podívat.

japonské město

Super města

Vzhledem k tomu, že je Japonsko převážně hornatá krajina, je zde relativně málo měst. Ale mnoho z nich jsou opravdové mega pole, které známe maximálně ze sci-fi filmů. Vždy Japonci mají třináct měst, které mají přes milion obyvatel. Nutno dodat, že se nejedná o žádná slumy protkaná sídla jako je to běžné kupříkladu v Indii či mnohých jihoasijských zemích, ale vysoce moderní aglomerace, kde najdete jen minimum příbytků pro chudinu. Vše je zde organizované a přehledné. Tedy pro Japonce, pro člověka pocházejícího z Jablonce nebo Ostravy je to svět, který se bude muset snažit nejprve alespoň trochu pochopit, aby se v něm pak uměl pohybovat.
gejša s deštníkem

Země kontrastů

Japonsko je podobně jako Velká Británie souborem ostrovů, díky čemuž si zachovává svůj osobitý ráz. I tady už dorazila globalizace, ale není zde tak výrazná jako v jiných koutech světa. Stále tu běžně narazíte na tradiční japonské propriety, které jsou známé po celém světě. Gejši nebo divadlo Kabuki jsou stále součástí života běžných Japonců, i když pochopitelně už méně, než tomu bývalo dříve. S tím kontrastují nejmodernější technologie, která je tu dávána všude na odiv, alespoň tedy ve městech. V menších obcích, anebo vesnicích ten kontrast už není tak zřejmý.