Zimní péče o pleť:

5 kuchyňských ingrediencí, kterým je potřeba se vyhnout pokud máte suchou pleť
 
Ingredience je potřeba měnit z mnoha důvodů. Například podle Vašeho věku, to znamená, že to co používáte v 16 letech nelze použít v 60. Měly bychom brát v úvahu také zeměpisnou polohu. Pokud žijete v tropické oblasti, Váš režim kůže se bude lišit od toho, který žije v horách. Podobné je to i s ročním obdobím, v zimě nemusí být prospěšné to, co používáme v létě. Během zimy je kůže suchá a ztrácí svou pružnost. Pojďme se tedy podívat na přísady, kterým bychom se měly v zimě vyhýbat.
příprava pleťové masky
 
Mouka
Velmi oblíbená ingredience bývá používána v obličejových maskách, tělových zábalech a na peelingy již od nepaměti. Nicméně kvůli svým vlastnostem snižujícím množství oleje by se během zimy mělo této přísadě krásy zabránit. Zima je období, kdy dokonce i mastná pleť vyžaduje hydrataci a výživu. Zkuste vyměnit za čerstvou smetanu, mléko a tvaroh.
 kosmetika z citrusů
Rýžová mouka
Tato mouka má vysoký obsah škrobu, takže může pokožku vysušit. Pokud máte suchou pokožku, musíte se vyvarovat přidávání rýžové mouky do pleťových masek, protože odstraní z pokožky vlhkost a dále přidává do pokožky vrásky, což je něco, co určitě nechceme.
 
Citron
Je oblíbenou ingrediencí mnoha expertů na krásu. Nicméně, v zimě byste se měli přidávání citronu do masek a zábalů vyvarovat. Je vysoce kyselý a může tak pokožku vysušit a vést až k těžkému pálení, podráždění či výskytu vyrážek. Zkuste nahradit olivovým olejem, kokosovým olejem či glycerinem.
 
Okurka
Pomáhá uklidňovat a osvěžovat Vaši pokožku. Pro její přirozené stahující vlastnosti by se v zimě mělo zabránit použití okurky pro přípravu masek a zábalů. Obvykle se používá kolem očí pro osvětlení tmavých kruhů a osvěžení očí. Okurka může Vaši pokožku v zimním období poškodit a dodat ji suchý vzhled, protože vysává z kůže olej. Zkuste místo ní použít med a olej nebo použité čajové sáčky. Ty jsou skvělou alternativou k uklidnění a osvětlení oblasti v okolí očí v zimě.
 
Brambor
Je známo, že brambory napomáhají k uklidnění pokožky kvůli vysokému obsahu škrobu. V zimě se ovšem syrovým bramborům musíme vyvarovat, protože způsobují, že je pokožka suchá a bez života. Může vést až k podráždění pokožky.
 
Některé z uvedených ingrediencí mají naprosto neuvěřitelné schopnosti v případě, že je použijete za správného počasí a podmínek. Přírodní složky jsou v kosmetice velmi ceněné pro své přirozené vlastnosti. Při použití masek a zábalů však musíme znát správné množství, které máme namíchat. V neposlední řadě je důležité počasí, kdy je použít.