Pořiďte si na zahradu

Pokud nechcete využívat zahradu pouze pro občasné grilování, případně jako reprezentativní prvek domu, ale zároveň byste si na ni něco málo vypěstovali, budete rozhodně potřebovat skleník. Alespoň tedy pokud to s pěstováním myslíte opravdu vážně. Pouze ve skleníku můžete navodit takové podmínky, které rostlinám vyhovují. A to i v obdobích, kdy se venku žení všichni čerti.
fialový mečík

Můžete pěstovat cokoliv

S trochou snahy je možné i v základním skleníku vypěstovat prakticky jakýkoliv druh zeleniny, ovoce nebo květin. Mnoho amatérských pěstitelů dokáže i v našich zeměpisných šířkách vypěstovat mnoho druhů zajímavých exotických rostlin, které by ve volné přírodě jinak velice rychle zmrzly. K tomu ovšem není nutné mít pouze skleník samotný, ale rovněž i další doplňky, kupříkladu v podobě přenosného topení. Díky němu lze uchránit rostlinstvo i v krutých mrazech.
skleník v zahradnictví

Dva typy

Mezi laiky převládá názor, že skleníky se mezi sebou odlišují pouze tvarem, respektive svými rozměry, ale jejich odlišnosti jsou daleko větší. Ty tkví hlavně v materiálu, který se používá jako výplň. Standardně se samozřejmě využívá sklo, ale hodně lidí dává přednost polykarbonátovým skleníkům. Ty jsou vhodnější do vyšších nadmořských výšek, kde častěji sněží. Polykarbonát totiž dokáže daleko lépe odolávat náporu sněhové pokrývky než sklo.
skleníkové rostliny

Kompromis

Skleníky nepatří zrovna mezi nejlevnější zahradní doplňky, které si můžete pořídit. Pokud nechcete zbytečně utrácet, můžete si pořídit nebo doma sestavit jednoduchý fóliovník. Je však potřeba upozornit na to, že fóliovníky se prakticky nedají použít přes zimní období. Snad pouze v případě, že byste přenosné topení nikdy nevypínali. Ovšem to je, mírně řečeno, neekonomické řešení. Největší výhodou fóliovníku jsou jeho pořizovací náklady. Za pár tisícovek můžete mít pro svou https://pixabay.com/cs/skleníkové-rostliny-hrnce-691704/úrodu poměrně kvalitní ochranu před rozmary počasí i zvířectvem.