Med – výrobek, který není jen potravinou


O medu se už psalo mnoho, taktéž jak mu mnoho lidí podlehlo. Med je totiž výrobek, který je nezaměnitelný svou sladkou a jedinečnou chutí. Je využívaný hlavně jako pochutina, která je vhodná na dochucení jídla a je ideální na pečení. Má však i jiné přednosti a je dobře, že díky němu máme k dispozici i řadu neocenitelných výrobků.
výrobky z medu.jpg

Lék, který pomáhá na všechno

Med je svým složením i léčivým přípravkem při nemoci, kdy naše tělo potřebuje vitamíny. Má antiseptické účinky, a tak si hravě poradí s kašlem, bolením v krku nebo i v případě nepříjemné rýmy.
Výroba medového sirupu na chřipkové onemocnění:
Vyrobit si vlastní sirup v případě nemoci můžete tak, že smícháte med, citrónovou šťávu a kokosový olej (nikoliv mléko).Dávkování si rozvrhněte na 3 lžičky denně.
Jeho neocenitelnou předností je i to, že dovede urychlit proces hojení ran. V přírodní medicíně je využívaný i na domácí léčbu:
·        poruchy trávení, kdy zklidňuje trávící trakt
·        posiluje funkci srdce
·        zlepšuje spánek a pomáhá proti nespavosti
·        pomáhá při urologických potíží
·        zmírňuje kašel (i ten černý) nebo tuberkulózu
Má příznivý vliv i na vysoký krevní tlak a je užitečný při otravě jakéhokoliv typu, z důsledku vyrovnání hladiny glukózy v těle.

Medové delikatesy a svíčky

Med je používaný především jako potravina na přímou konzumaci. Můžete z něho připravit vynikající jídla a napéct spoustu nejen vánočního cukroví, ale i sladkých buchet. Dalším skvělým výrobkem je nápoj zvaný medovina, který se těší velké oblibě díky znamenité chuti. Tento nápoj je vhodné podávat i teplý, co oceníte především v zimním období.
Nedílnou součástí při jeho výrobě je i vosk, který můžete doma použít na svíčky. Takové svíčky hoří pomaleji a vydrží tím pádem delší dobu. Jsou také specifické díky svému aroma a voní po sladké chuti tohoto dokonalého výrobku.
med na prodej.jpg
A pokud toužíte opravdu po čerstvém a domácím medu, obraťte se na zkušeného včelaře, který ho umí vyrobit tak, jak nikdo jiný.