Regenerace pro srdce domova

V kuchyni trávíme dost času, schází se tady celá rodina ke společnému stolování. Někteří rádi vaříme a trávíme tam dost času, někteří jen občas prochází a něco u zobnou, ohřejí nebo odloží použité nádobí. Všichni ale potřebujeme v kuchyni kuchyňskou linku.

Znáte to. Už je starší ale funkční, jsme na ní zvyklí, je prostě naše a nechceme se s ní ještě rozloučit. Stále docela dobře slouží, ale něco by to chtělo. Nějakou změnu. Vylepšení. Oživení.

Jak ji můžeme pomoci, aby byla zase šik a in? Máme několik tipů.

kuchyňský kout

Nové barvy, tapety, obkladačky

Vyberte si nové obložení nebo tapetu a do toho! Pokud máte dost klasiky, můžete se odvázat a vařit pak v úplně jiném prostředí. Umožní to třeba různé foto tapety. Vybírejte jen vodě odolné, omyvatelné. Nový kabátek může dostat i celá linka. Opět volte jen kvalitní barvy nebo tapety.
instalatér v kuchyni

Nová deska

Její výměna by neměla být složitá. Demontují se dřez, baterie, spotřebiče a jiné prvky. Pak se sejme stará deska a připevní nová. Nakonec se vrátí na svá místa vše potřebné. Vše jde dobře, jen když předem desku perfektně zaměříme! Při montáži desky z kamene, skla či keramiky už není možná její dodatečná úprava. Lamináty a masivy lze do určité míry upravit.

Nový dřez a baterie

Na výběr je jako u předchozího opět řada velikostí, materiálů i způsobů montáže do pracovní desky. Pozor na to, že dřez by měl mít maximální šířku jako je šířka skříňky pod ním. Také myslete na to, že pokud chcete menší dřez, než je ten původní, je třeba měnit i pracovní desku.

U baterie je možná výměna prakticky kdykoli, ať už je zabudovaná do zdi, dřezu či desky. Dobře měřte a taky je dobré předem vyzkoušet, jak se nám po změně (např. při jiné délce ramene) bude s baterií pracovat.
moderní malá kuchyně

Řešení vnitřního vybavení

Úplně nahradit staré police a zásuvky novými vnitřními výsuvnými systémy odborníci nedoporučují. Je to velice náročné na provedení a neekonomické. Také nejisté v tom směru, jestli stará skříňka nový systém udrží.

Vhodnější je se zaměřit se na lepší zorganizování vnitřních úložných prostor, bezproblémové otvírání skříněk a zásuvek, praktické úchyty.

Osvětlení

Posviťte si pořádně na práci! Je velký výběr světel a možností jak osvětlit i starší linku.