Nutriční drinky

Nutriční drink, co si vlastně pod tímto nápojem představit? A k čemu je takový nápoj vlastně dobrý? Mnohým lidem tento nápoj nahrazuje normální stravu. Nutriční drink, zkráceně nutridrink, je výživa v tekuté formě určená osobám, které trpí podvýživou z důvodu nemoci. Tento nápoj nahrazuje energii a velké množství živin, které tyto osoby velmi potřebují. Nutridrink může sloužit jako úplná nebo jen částečná náhrada stravy. Nutriční drinky mají více druhů. Existují nutriční drinky pro osoby, které trpí proleženinami, mají zvýšenou potřebu bílkovin, trpí podvýživou při nádorových onemocněních nebo také pro osoby s cukrovkou. Dále také pomáhají osobám, jejichž onemocnění způsobuje oslabení imunitního systému, zvýšení rizika infekce, zhoršení hojení ran a prodlouženou dobu hospitalizace. Nutridrink se také doporučuje osobám, které nemohou přijímat pevnou stranu nebo potřebují nabrat na váze.

nutridrink Nutricia

Nutridrinky nahrazují potřebné živiny (cukry, tuky, bílkoviny) a některé složky potravy jako jsou vitaminy, stopové prvky atd. A jak se takový nutridrink užívá? Doporučuje se před použitím řádně protřepat. Také je vhodné nápoj popíjet mezi jídly po malých doušcích. Je zde i možnost nápoj mírně ohřát nebo si ho ochladit. Nápoj lze dostat na předpis lékaře nebo zakoupit v lékárně.

vitaminy

Nutriční drinky také využívají sportovci, lidé, kteří mají velkou psychickou zátěž, nemají chuť k jídlu nebo jsou po operaci. Výrobci tyto nápoje doporučují popíjet tzv. sippingem. Což znamená srkat či pomalu popíjet. Můžete si také vybrat hned z několika druhů příchutí. Což je velké pozitivum, neboť si každý přijde na chuť. Doporučuje se však během dne příchutě střídat, aby se Vám nějaká příchuť neznechutila. Nutridrinky se ovšem nehodí pro každého. Pro děti do 6 let věku tyto nápoje nejsou vhodné. Být velmi obezřetní by také měli být osoby s glukózou a laktózou. Oblíbenými značkami nutričních drinků na trhu jsou Nutricia, Saturo, Fresubin a Mana.