Kouzlo kytarových tónů

Vždy jste byli fanoušci rockových koncertů a obdivovali jste kytaristy, kteří dokázali zahrát úžasná kytarová sóla? Těchto chvil jste si užívali a v duchu si říkali, že by bylo super umět něco tak krásného. Členové hudební skupiny jsou ve svém oboru skutečnými profesionály a k tomu, aby se dopracovaly k takovýmto podobným výkonům, musely obětovat mnoho času. Pravidelným tréninkem a neustálým zkoušením se postupně zlepšovali ve hraní a nakonec přeci jen dosáhli svého vysněného cíle – hrát v kapele a stát se součástí populární hudební skupiny. Pro vášnivého kytaristu je to úžasnou odměnou a až v tuto chvíli si uvědomí, že každodenní dřina za to stála.

kytarista

Chtěli byste se i vy stát členem kapely? Nebo by vám pouze stačilo zahrát a zazpívat si pár písniček u táboráku? Věřte, že i vy se můžete stát dobrým kytaristou a začít se učit můžete třeba hned. Pořiďte si svoji první akustickou kytaru a můžete začít s výukou. Ať už budete navštěvovat kytarové kurzy nebo si zakoupíte nějaký online kurz, nezapomínejte, proč jste se začali na kytaru učit hrát. Leckdy vám něco nepůjde tak, jak byste si představovali, ale žádný učený z nebe nespadl. Co vám nejde, zkoušejte a zkoušejte pořád dokola, však vaše prsty brzy pochopí, co mají dělat. Vše chce čas, trpělivost a pravidelný trénink, bez toho se totiž neobjedete.

notový zápis

Pokud budete vytrvalí a šikovní, během dvou měsíců se můžete naučit zahrát pár jednoduchých písniček s jednoduššími akordy. Základem hry na kytaru jsou totiž akordy kytara. Jednotlivé hmaty se musíte dobře naučit. Začněte od těch jednodušších a postupně se učte složitější a složitější. Také se budete muset naučit kytarové rytmy, pro začátek si vystačíte se dvěma hlavními a nejhranějšími. Jestliže si půjdete za svým cílem, brzy se na kytaru naučíte hrát a pak už se ve hře můžete jenom zdokonalovat.