Hodinová žena

Moderní doba je uspěchaná a hektická, spousta žen je velice časově pracovně vytížena a navíc si chce užít i trošku ať už aktivního, tak pasivního odpočinku. Pokud má rodinu, má navíc i starosti s nakupováním, vařením, praním, úklidem apod. Všechny tyto činnosti zaberou spoustu času a tak mnoho žen volí variantu pomocnice v domácnosti. Ty dokáží zastat nejen běžné domácí práce, ale i pohlídat ratolesti, postarat se o domácí mazlíčky nebo zahradu kolem domu.
vychovatelka dětí.jpg

Pomocnice do domácnosti není privilegiem jen těch bohatých, jejich služeb využívají hlavně pracovně vytížení partneři, kteří na údržbu domu nebo bytu nemají dostatek času a přesto se chtějí vracet do čistě uklizeného a voňavého obydlí. Ti, kdo mají rodinu, tak získají i mnohem více času na svoje koníčky a záliby a hlavně se mohou věnovat svým potomkům.

Pokud se rozhodnete využít služeb profesionální pomocnice, věřte, že se opravdu nemáte za co stydět. Tento druh pomoci není dnes až tak výjimečný a pokud se kvůli tomu bude na vás někdo z okolí dívat skrz prsty, nic si z toho nedělejte, vy sami nejlépe víte, že zadarmo to není a že si na to musíte vydělat, odměnou vám pak ale bude více volného času, který můžete využít daleko efektivněji než údržbou domácnosti.
čistící prostředky v kbelíku.jpg

Zvláštním druhem pomocnic, a to především v rodinách s dětmi, jsou chůvy. O ty je stále větší zájem, někomu stačí využít jejich služeb jen dvě, tři hodiny denně nebo jen některý den v týdnu, někdo je naopak využívá během celého pracovního týdne jako náhražku školky nebo jeslí. Ženy tuto variantu, jak se postarat o děti, volí především díky svému náročnějšímu zaměstnání, kterého se nechtějí vzdát. Pro chůvy existují speciální kurzy, po jejichž absolvování získají živnostenské oprávnění. Podobné kurzy se pořádají také pro pomocnice v domácnosti. Tím je zajištěna i kvalita poskytovaných služeb.