Co nám může říci technická analýza trhu

Mnoho lidí považuje investování na burzovních trzích, ať už akciových či opčních, za relativně snadnou cestu k penězům. Mnozí ji nezkouší jen proto, že nemají dostatečný základní kapitál, který je k tomu potřeba. Avšak jak ti, kteří se investování již nějakou dobu věcí, tak jednoduché to není.

Předně je zde fakt, že vždy podstupujeme riziko, že o své vložené peníze přijdeme. Důvodů může být mnoho, avšak při znalosti chování trhu a správném zhodnocování dat jej můžeme poněkud minimalizovat. To je i důvod, proč je pro každého protřelého investora základem technická analýza trhu.

provádění technické analýzy trhu

Tento pojem není širší veřejnosti příliš známý, avšak finanční poradci či burzovní makléři jej znají velmi dobře. Znamená jednoduše to, že se podíváme na výsledky nejrůznějších ukazatelů, které se při podobných průzkumech používají, a ona data použijeme k predikci chování trhu v nejbližším, ale i vzdálenějším období.

Asi není třeba říkat, že tato analýza vyžaduje syntézu obrovského množství dat. I z tohoto důvodu se zde částečně spoléháme na počítače, které vše umí vyhodnotit lépe než my lidé. Avšak on nám může dát jen syrová data. Vyčíst, co z nich vyplývá, a s jakou pravděpodobností, už musíme my.

finanční poradce při práci

Je dobré tento proces provádět před každou investicí, zvláště pokud se bude jednat o větší objem peněz. Dokáže nám totiž říci, jaká je pravděpodobnost, že se nám ona akce vyplatí, a v jakém časovém horizontu. Také s její pomocí můžeme například zjistit, kdy je nejvhodnější čas prodat své akcie dané společnosti, protože dosáhly maxima své hodnoty.

Samozřejmě je však nutné počítat s tím, že ani tato metoda není stoprocentní. Vždy se může stát něco nepředvídaného, co trh vychýlí úplně jiným směrem, než bychom mohli očekávat. Dobrým příkladem z poslední doby je třeba současná pandemie koronaviru.

Pokud tedy máte o investování na burze zájem, rozhodně napřed vyhledejte pomoc například finančního poradce. Ten vám pomůže najít cestu, která je pro vás nejlepší, a která nejspíše povede k zisku. A to je to, o co tu jde především.