Stěhování je náročný proces


Výdej energie – někteří lidé se sami dovedou ostříhat, provádí si sofistikovanou pedikúru, mnoho žen si lakuje a upravuje nehty a pečuje o svou pokožku doma, aniž by utrácely za tyto služby nějaké peníze. Něco podobného lze říci o kutilech – šikovných lidech, kteří sami zvládají malování pokojů, instalatérské a zednické práce a řadu dalších činností. To samé se týká i stěhování, v zásadě to není tak obtížná činnost, která by vyžadovala specializované vědecké zaměření a potřebné univerzitní znalosti, ale jde tu o něco jiného – o náročnost z hlediska výdeje energie.

zalepená krabice

Přestěhovat věci z malého pokoje, vyskládané do kartonových krabic, se dá zvládnout během pár hodin i s tažným zařízením a připojeným přívěsem, ovšem v případě rozsáhlé akce, kdy do hry vstupuje nábytek, pračka, chladnička s mrazákem, klavír, kuchyňská linka a vestavěná skříň přes celou stěnu místnosti, bude nutné nasadit mnohem více fyzických sil a psychické odolnosti.

pes v krabici

Pamatujte na své zdraví – lidský organismus musí být neustále v rovnováze a každé rozkolísání může po určité době vyvolat nějaké onemocnění. Výdej energie musí kompenzovat regenerace a nutná doba k odpočinku a právě při levném stěhování Praha mnohdy dochází k extrémním situacím, kdy nestíháme a stresujeme se kvůli časovému presu, jsme přetíženi spoustou administrativních záležitostí s tím spojených a ještě k tomu musíme vydat zbytek svých sil na fyzickou práci. A když to přeženeme, může to skončit tragicky. Myslete také na své vlastní zdraví a svěřte alespoň část svého pomyslného břemena stěhovací firmě, stěhováci mohou zajistit i rozmontování nábytku (a jeho opětovnou montáž), případně instalaci garnýží, lustrů, polic a dalších věcí, což mnohdy obnáší vrtání do tvrdého betonu. Pamatujte také na to, že nejvíce starostí přichází až krátce po nastěhování, kdy se zařizujete na novém působišti.