K čemu slouží solární plachty na bazén

Jednou z věcí, po které mnoho z nás touží, ač to nepřiznáme, je mít v bazénu relativně teplou vodu. Samozřejmě nikoliv horkou, ale rozhodně také ne studenou, jaká teče z hadice. I to je koneckonců důvod, proč jsou vyhřívané bazény tak populární.

Ovšem je pravdou, že jsou také poměrně drahé, nehledě na zvýšené náklady za elektřinu díky vyhřívacímu zařízení. Naprostá většina z nás tedy spoléhá na Slunce. To však pracuje nesrovnatelně pomaleji, a navíc je rychlost ohřevu závislá i na venkovní teplotě vzduchu, díky čemuž může trvat dlouho, než voda dosáhne přijatelné teploty.

žena plavoucí v bazénu

Je tedy jasné, že chceme tento proces urychlit, ideálně bez nějakých větších nákladů. Ale jak? Řešením zde mohou být solární plachty Chlorito na bazén. Ty jsou vyrobeny z extrémně tepelně vodivého materiálu. To znamená, že zachytí sluneční záření a promění je v teplo, které vyzařují všemi směry, tedy i k hladině vody. To způsobí, že vzduch nad ní se stane mnohem, mnohem teplejší, což proces ohřevu značně urychlí.

Navíc je zde výhodou i fakt, že, podobně jako klasická plachta, zabrání tomu, aby do bazénu napadalo listí, květy či drobný hmyz a jiná zvířata. Díky tomu bude voda delší dobu čistší a filtr bude mít mnohem snazší práci, díky čemuž opět déle vydrží.

venkovní bazén

Je však potřeba poznamenat, že toto horké prostředí, které ona plachta vytvoří, je prakticky ideální pro rozvoj sinic a řas. Navíc je závislá na slunečním světle – pokud bude zataženo, bude fungovat pouze jako klasická plachta. To samé platí, pokud se zašpiní. Čím víc nečistot na ní bude, tím horší bude výsledek. Je tedy potřeba ji pravidelně a důkladně čistit, což je něco, do čeho se zdaleka ne každému chce.

Navíc jsme ještě nehovořili o ceně, která je pochopitelně poměrně vysoká. Je tedy na nás, abychom si řekli, zda to pro nás není až příliš drahé, a zda ji skutečně potřebujeme. V mnoha případech je totiž skutečně lepší spolehnout se na Slunce.