Jak využít sennu

Pokud máte „líná střeva“, a problémy s vyprazdňováním, může se tato bylinka stát vaší oblíbenou.

Cassia Angustifolia je považována za přírodní a velice účinné projímadlo., které dokáže dlouhodobě regulovat průchod vašich střev. Laxativní účinek není jen dočasný. Pravidelným používáním senny Nakliceno.cz lze docílit skutečné a dlouhodobé regulace střev díky přítomnosti glykosidů, které působí na úrovni gastrointestinálního traktu, slabě dráždí sliznici a usnadňuje vyprazdňování.

bylinkový tee

Díky svým vlastnostem se doporučuje také pro lidi, kteří mají hemeroidy a také pro vyprazdňovaní v případě poranění konečníku.

Spolu v kombinaci s kmínem se používá pro zrychlení trávení a pro lidi, kteří si hledají svou originální recepturu na hubnutí.

Jak se senna používá

Rostlinu lze použít jako čistě přírodní produkt v usušené formě nebo jako extrakt z byliny. V případě extraktu je nutné vzít na vědomí, že je nutné dodržovat dávkování, které uvádí výrobce nebo osobní lékař. Většinou se jedná o množství dvaceti kapek 2x denně.

Než se rozhodnete používat jakýkoliv přípravek z bylinkové lékárny, ujistěte se u vašeho ošetřujícího lékaře, zda je pro vás tento produkt vhodný a nebude v kombinaci s vašimi léky na předpis spíše škodit.

senna

Rostlinu lze jednoduše připravit jako čaj z usušené rostliny. Vyluhování by mělo trvat asi 10 minut v horké, ne vroucí vodě. Je třeba počítat s tím, že se požadovaný účinek vyprazdňování dostaví někdy i za pár hodin., někdy i za šest hodin. Pokud tedy nemáte ještě vyzkoušeno, jak na vás projímadlo zabere a jak rychlé to bude, je lepší si na účinek počkat doma.

Kdo preferuje studené nápoje, může si rostlinu nechat vylouhovat ve studené vodě v pokojové teplotě. Mělo by jít minimálně o 12 hodin, ale může se nechat i celý den.

Z rostliny se využívají hlavně listy. Sennu by neměli používat lidé kterým byla stanovena některá z těchto diagnóz: dráždivý tračník, střevní obstrukce, podráždění střev, spastická zácpa, rektální stenóza, podráždění slepého střeva, Crohnova choroba. Tento prostředek se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.