Cestujte za minimální finance

Milujete cestování a objevování nových zákoutí na našem světě, ale přes nedostatek financí si to nemůžete úplně dovolit? Nemusíte zoufat! V dnešní době totiž existuje hned několik možností, jak se dostat do zahraničí, a přitom za to neutratit skoro nic. Jaké možnosti máte?

· Au-pair – Jedná se o pracovní možnosti hlavně pro dívky a mladé ženy, které nemají závazky a mohou na delší časový úsek vypomáhat v zahraničních rodinách s chodem domácnosti a péčí o děti. Je to práce, za kterou jste normálně placeni, a navíc dostanete pokoj přímo v domě rodiny
oplocený most

· Brigády v zahraničí – Plno farmářů a zemědělců v cizině shání brigádníky na letní měsíce. Vy si tak něco vyděláte a pracujete třeba tři nebo čtyři dny v týdnu a ty zbylé máte k prozkoumávání dané cizí země.

· Dobrovolnické organizace – Jste dobrodruh a ekolog v jednom? Pak je pro Vás jako dělaná některá z dobrovolnických prací. Dostanete jídlo a ubytování výměnou za to, že budete pracovat bez nároku na mzdu a pomůžete tak k lepšímu životnímu prostředí nás všech. Práce většinou bývá jen pět nebo šest hodin denně, a navíc máte volné víkendy. To znamená, že máte opravdu spoustu času na výletování po okolí a poznávání nové kultury.
dobrodružství dívek

Velkou výhodou těchto nízkonákladových typů cestování je to, že se dostanete do přímého styku s cizí kulturou a můžete poznat plno zajímavých lidí, se kterými můžete sdílet své názory a porovnávat tak naši kulturu s tou jejich. Nic jiného Vám neřekne o dané zemi tolik jako přímý kontakt s tamními obyvateli, a navíc si můžete vytvořit přátelství, která potrvají roky. Není ani výjimkou, že by se někdo na těchto cestách zamiloval a poznal tak svého životního partnera, který žije na opačné straně světa. Hlavně se nebojte riskovat a vykročte ze své komfortní zóny a namísto stěžování si na nedostatek finančních prostředků podnikněte cestu, která možná změní Váš život o 180 stupňů.