Vyzkoušejte twerking, Praha má stále volná místa

  • abudo.cz
  • 4.6.2018
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyzkoušejte twerking, Praha má stále volná místa

Že tanec dokáže člověka změnit, o tom není třeba moc diskutovat, to je realita. Také proto absolventi tanečních kurzů získají více sebevědomí a v některých to probudí uvnitř doslova vášeň pro tanec. Je tolik možností, jak a v kterém rytmu se zapojit, že pustit svůj temperament mohou prakticky všechny věkové skupiny. Někdo nalezne zalíbení v moderním tanci, který se spíš podobá sportovním aktivitám a kreacím, jiný se bude rád vznášet v ladném rytmu valčíku nebo si oblíbí kroje a klasickou polku. Někomu bude blíž k srdci balet a jiný si bude užívat orientální rytmy nebo třeba twerking.
škola tance.jpg

Do Čech přišla nová vlna

Jestli si někdo myslí, že tohle nemá nic s tancem společného, navíc vrtění svými partiemi přece není žádné umění, tak ať si to napřed vyzkouší. Naopak je to pěkná dřina, ale na druhou stranu skutečně nebude mít své příznivce. Je to druh moderního tance, u kterého se sice spálí poměrně dost kalorií a pěkně se vypracuje tělo, ale jeho styl je sexuálně provokativní.
taneční kreace.jpg
A to bohužel ne všichni budou považovat za tanec. Je v celku zvláštní, že původ může pocházet z Afriky, kde se běžně tento rituální tanec předvádí a nikdo se nad tím nepozastaví. Více známý je ale v Americe z tanečního stylu dancehall. Na druhou stranu má samozřejmě svoje příznivce v podobě mužského pohlaví, ti rozhodně budou věrní diváci a také nezůstanou pozadu s povzbuzování do další choreografie. I když to na pohled vypadá, že tanec je určený pouze pro ženy, najdou se i muži, kteří se přihlásí na kurz twerking v Praze. Během lekcí se dá mnohému naučit, ale i zhubnout a vyrýsovat svoje partie, které jsou nejvíce problémové. A nakonec dokonale zapojit svoje tělo do rytmu hudby.
kulturistky v plavkách.jpg

Cesta ke zdraví, ale i štěstí

Stejně tak jako při běhání, tak i u tance se uvolňuje hormon štěstí – serotonin. Ten nejen zlepšuje duševní a fyzickou sílu, ale také posiluje srdíčko a pomáhá při hubnutí. Je výborný na zvládání koordinace a dobře trénuje paměť, protože zapamatovat si choreografii také není jen taková legrace. Nikdo neříká, že se twerku musíme věnovat profesionálně. Stačí, když ho ocení doma partner a tam je to nejúčinnější.