Sklenice na klíčení usnadní proces

  • abudo.cz
  • 25.6.2018
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sklenice na klíčení usnadní proces


Čerstvé klíčky jsou velmi chutné a díky využití sklenice na klíčení, jsou také křupavé. Konzumace čerstvých klíčků je velmi prospěšná i v rámci prevence a podpory léčby srdečního i cévního onemocnění, diabetu, obezity, pro seniory i jedince v rekonvalescenci.

bílá miska
 
Jsou vynikajícím zdrojem energie nejen pro dospívající mládež. Klíčky se konzumují s výhonky a lze je jíst celé, tj. i s kořínky. K dostání je široký výběr semen na klíčení, kdy si tak můžete vybrat a různě prostřídat. Jedná se o superpotravinu, která obsahuje více vitamínů než zelenina. Jde o to, že zelenina a ovoce ztrácejí na hodnotě délkou skladování. Oproti tomu jsou klíčky právě stravou bez jakéhokoliv úbytku vitamínů a veškerých důležitých látek.
 
Na základě posledních studií bylo prokázáno, že chlorofyl a nitrolsidy obsažené v klíčcích působí pozitivně proti zhoubnému nádorovému bujení.

klíček rostliny
 
Jak klíčit snadno a efektivně?
 
Už není třeba klíčit za pomoci obyčejné misky a buničité vaty, jak tomu bylo před pár lety. Dnes je možné a zcela ideální použití sklenice na klíčení. Díky tomu tak bude vše snadnější. Především nehrozí potenciální vznik plísně apod. Praktická sklenice na klíčení je velmi užitečnou pomocí.
 
Semena je nutné však propláchnout a nasypat do nádoby. Poté zalít vodou a nechat takto přes noc. Ráno je nutné vodu slít. Nezbytné je každodenní propláchnutí semen. Za pár dní můžete sklízet chutné a křupavé klíčky.

makro potraviny
 
Klíčky coby účinný antioxidant
 
Jednou z nejdůležitějších látek ukrytých v klíčcích jsou antioxidanty. Ty jsou schopny neutralizovat volné radikály, které mají negativní vliv a poškozují DNA, zvyšují riziko vzniku zánětu, onemocnění oběhové soustavy a negativně urychlují proces stárnutí. Klíčky mají velmi blahodárné účinky na lidský organismus. V rámci konzumace klíčků dochází ke snížení hladiny cholesterolu, k posílení imunitního systému. Klíčky jsou doporučeny i těhotným ženám, neboť pozitivně přispívají k prevenci vzniku vrozených vad plodu.