NĚMECKO


Braniborská brána
Pokud budete projíždět Berlínem určitě narazíte na spoustu zajímavých památek, které nesmíte minout. Jednou z nich je i slavná Braniborská brána.  Jedná se o jednu z nejznámějších památek Německa a patří zároveň k jeho symbolům. Naleznete ji v centru Berlína. Je 26 metrů vysoká a 65,5 metrů široká a 11 metrů dlouhá. Bránu tvoří sloupy, mezi nimiž jsou mezery. Na bráně naleznete různé ornamenty a reliéfy, které představují například výjevy ze života Herkula a jiných historických postav. Nahoře na bráně se nachází slavné čtyřspřeží, které představuje okřídlenou bohyni vítězství vjíždějí do města.
brandenburger tor
Drážďany
Kromě toho, že v Drážďanech můžete jít nakupovat do Primarku, nabízí toto město i mnoho jiných zajímavých příležitostí. Drážďany jsou velmi krásné město plné historických památek a úžasné architektury. Můžete zde navštívit například katedrálu Panny Marie, Semperovu věhlasnou operu, Japonský palác, který je dominantou města. Dále také Augustův most, což je jeden z prvních mostů přes řeku Labe a jeho vzorem byl dokonce náš pražský Karlův most.
část drážďan
Kolín na Rýnem
Zde si přijdou na své milovníci architektury. Najdete tady středověkou architekturu, různé kostely, a také Kolínský dóm, což je chrám, který je dominantou města. Rovněž je zapsaný na seznamu UNESCO. Kolín nad Rýnem také poskytuje bohatý denní i noční život, díky velkému množství restaurací a diskoték.

Lubek
Lubek je jeden z největších a nejkrásnějších přístavů Německa. Procházka kolem Holštýnské brány vám skutečně vezme dech. Uvidíte zde především památky ze středověku.
most hohenzollern
Porýní
Kdo si nepotrpí na přecpaná města, může se vydat do Porýní. Mezi městy Bingen a Bonn se nachází krásné území plné středověkých hradů a pevností. Tento výlet si nejlépe užijete na lodi. Atmosféru dokreslují vinice, místní vesnice či kostelíky a krásná příroda.