Láska přes internet

  • abudo.cz
  • 9.8.2021
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Láska přes internet

V současné době se mnoho lidí seznamuje prostřednictvím internetu a je to zcela běžné. Toto téma bylo zpracováno také ve filmovém umění. Můžeme si vzpomenout na slavný film Láska přes internet z rocku 1998.

V té době byl internet ještě relativně mladý, využívaný především v oblasti managementu. Soukromé aktivity a komunikace se pomalu ale jistě začínaly teprve rozvíjet.
nápoj v dlaních

Ve filmu se setkali Tom Hanks a Meg Ryan. Láska přes internet byl už třetím společným počinem. První film, kde se dvojice setkala, byl film Joe versus sopka, druhý film byl slavný film Samotář v Seatlu a třetí byl neméně slavný film, o kterém si dnes povídáme. Oba herci se ještě setkali společně v roce 2015 při natáčení filmu Ithaka.

Film představuje klasiku filmové romantiky. Prostřednictvím internetu se sbližují dva mladí lidé z New Yorku, kteří vůbec netuší, že se znají i v reálném životě. Co více, v reálném životě se nenávidí. Oba spojuje společná profese, ale každý k ní má zcela odlišný přístup. Oba jsou knihkupci. Zatímco Meg hraje roli milovnice literatury, která tento úžasný svět chce přiblížit především dětem, prodává totiž dětské knihy, Tom Hanks otevírá obrovské knihkupectví, takový Dům knihy a jde mu především o zisk a o to zničit všechna drobná knihkupectví v okolí, což se mu dokonale daří, jen obchůdek hlavní hrdinky se stále snaží udržet se a vzdorovat příliš silnému konkurentovi, ale nakonec i její obchůdek končí.

Meg a Tom se prostřednictvím zpráv navzájem svěřují a jsou si stále bližší, v reálu se však stále více nesnáší. Samozřejmě se jedná o romantický film, takže film samozřejmě končí happy endem.
ruka s kávou

Atmosféru filmu hodně umocňuje úžasná atmosféra New Yorku. Film byl svého času nepochybně velmi nadčasový, protože se značným předstihem nastínil trend budoucí doby a totiž seznamování prostřednictvím sítě.