Kdo je to ten youtuber?

  • abudo.cz
  • 12.6.2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdo je to ten youtuber?

Jste-li trochu starší ročník, máte-li děti a vnoučata, slyšíte pravděpodobně často o tzv. „youtuberech“. Víte však kdo to vlastně je a co dělá? Pro ty starší z nás může jít opravdu o překvapivé povolání.

Youtubeři se vyskytují na Youtube. Youtube je webová stránka, kde najdete nejrůznější videa z celého světa. Zpěváci zde zveřejňují videoklipy ke svým písním, můžete zde najít různé pořady, zpravodajství, ale i videa věnující se nejrůznějším zajímavostem, a to vše zdarma. Díky Youtube se objevilo nové povolání – youtuber.
filmový pás s youtube

Youtubeři mají na této stránce založený svůj profil a na ten natáčejí videa. Může jít o videa různá. Mohou se lišit tématem i provedením. Dívka si například sedne před kameru a ukazuje zde oblečení, které si nakoupila během posledního měsíce. Tímto způsobem předává tipy svým odběratelům. Předává informace o tom, co se koupit vyplatí a kvalita čeho je taková, že se za ni nevyplatí utrácet.
Může však jít i o videa jiného formátu. Existují tzv. vlogy. Youtuber zde jednoduše zaznamenává na kameru to, co se mu událo během dne, týdne, nebo třeba dovolené. Ukazuje své zážitky a svůj obyčejný život.
Objevují se i nejrůznější challange (výzvy), kdy youtuber plní například nějaký úkol (musí se vykoupat v zimě ve Vltavě, polít ledovou vodou apod.).
Někteří zase ukazují například jak vařit, péct nebo cvičit.
Existuje obrovské množství videí i typů youtuberů. Shlédnutí videí se různí. Od tisíců po statisíce až miliony. A čím víc shlédnutí, tím víc youtuber inkasuje.
youtube videa

Ano. Za natáčení videí mají youtubeři peníze. Základem jsou ty, které mají z reklam, které Youtube do jejich videí vkládá. Dále však mohou mít i placenou spolupráci, kdy ve videích ukazují různé produkty a za to dostávají od firem finanční odměnu v řádu až statisíců. Někdy dostanou auto, někdy dovolenou v Africe… Být youtuber se prostě vyplatí. Je však pravdou, že práce to není až tak jednoduchá a zpracování videí i jejich příprava může být velmi časově náročná.

Tak co, až bude vaše dítko či vnouče příště hovořit o youtuberech, budete už vědět, o koho se jedná?