Cvičme v rytmu aneb tipy pro fyzickou aktivitu doma

  • abudo.cz
  • 9.8.2021
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cvičme v rytmu aneb tipy pro fyzickou aktivitu doma

Užít si cvičení doma má mnoho výhod. Především se jedná o úsporu času a financí. Poskytuje maximální časovou svobodu. Nejste ničím omezeni. Začít cvičit můžete tak doma kdykoliv. Stejně si i různá cvičení obměňovat dle potřeby apod. A jaká cvičení jsou reálná a efektivní?

pilates doma

Pilates neboli kontrolní cvičební systém pro tělo a mysl

Tato cvičební metoda byla zcela detailně propracována a vyvinuta na počátku dvacátého století v Německu, Velké Británii a Spojených státech amerických. Velkou propagátorkou a především i příznivkyní cvičení Pilates byla před jistým časem bývalá první dáma Michelle Obama. Pilates je vhodným cvičením pro začátečníky i pokročilé. Pilates je vhodný pro každou věkovou kategorii.

na běžeckém páse

Záměrem cvičební metody Pilates je vylepšit kontrolu nad svým tělem, rovněž ho posílit a zlepšit pružnost těla. Má pozitivní vliv i na zlepšení celkové svalové funkce a dýchání. Cílem je posílení svalů celého těla. Jedná se o velmi efektivní cvičební proces, kdy jsou brzy viditelné výsledky. Vše za předpokladu pravidelného cvičení a správně provedených cviků. Typické pro Pilates je maximální koncentrace a přesné provedení jednotlivých cviků. Cvičit doma Pilates můžete dle videí dostupných na internetu, dle DVD či podle knížky.

Jóga

Jedná se o velmi známé cvičení, které setrvává v oblibě po mnoho let. Dostupná je řada cvičení na internetu, na DVD apod. Mnoho aplikací je reálné i pro stažení do tabletu či mobilního telefonu. Ideální je verze Jóga Pro, kde je možné nastavení vlastního cvičebního programu. Tak si lze uzpůsobit cvičení jógy dle aktuální situace, nálady, momentální kondice apod. K dispozici je i funkce mající označení coby osobní trenér. Zde uvedete potřebné informace týkající se vaší osoby a vašeho těla. Automaticky je vám pak nastaveno cvičení adekvátní pro vás. Toto cvičení poté se stupňuje v rámci obtížnosti. Ideální volba v případě, že toužíte po zklidnění.

žena a jóga

Rotoped či běžecký pás

Jestliže preferujete aerobní cvičení nebo na prostřídání s jógou, je tak tato alternativa velmi účinná. Běžecký pás i rotoped mají mnohé výhody. Díky běžeckému pásu si tak můžete zaběhat doma kdykoliv. Nejste omezeni počasím ani časem. Běžet můžete svým tempem po vámi určený čas. K tomu si můžete pustit svou oblíbenou hudbu. Rotoped je velmi oblíbený po mnoho let. Při cvičení na rotopedu můžete sledovat televizi či opět si dopřát poslech oblíbené hudby.

Box

Aerobní cvičení, které si lze dopřát rovněž v pohodlí domova. Jak je to možné? Jedná se o velmi efektivní cvičení, které má však více jak jeden benefit. Ideální metoda pro maximální zpevnění těla.