Cestujeme napříč Itálií

V letošním roce si toho cestování do zahraničí asi moc neužijeme, díky novému infekčnímu onemocnění COVID-19, nicméně naplánovat si příští dovolenou lze již nyní. A to klidně i v Itálii, která nabízí neskutečně nádherné pláže k lenošení u vody. Apeninský poloostrov má skutečně turistům co nabídnout, nejen krásná pobřeží, ale i stovky letovisek. Dokonce se dají s předstihem sehnat levné letenky a tak dovolená do těchto oblastí může být více, než příznivá.

Itálie

Pojďme lenošit

San Teodoro – nádherné letovisko, které se nachází na severovýchodním pobřeží Sardinie. Je zde skutečně nádherná příroda, ale i skvělé kopce a dostatek zeleně. Místní pláž je známá svým bílým pískem a skutečně nádherné je si udělat výlet lodí podél pobřeží, to se poté uvidí místa, která jsou pouze přístupná z moře. Skoro si někdo může i myslet, že je přímo na Tahiti.

San Vito lo Capo – pokud je krásné jasné počasí, tak se dohlédne až do Afriky, ale také lze spatřit sopku, ze které může přeběhnout mráz po zádech. Ano jedná se o proslulou Etnu. Pláže tu rozhodně nejsou nudné a dokonce lákají i ke kratším výletům, však je na co se dívat.

Positano – Pár desítek kilometrů pod Neapolí leží pláž Positano. Jen kousek od pláže se dá podívat do města, ale je pravdou, že si budeme muset trochu vyšlápnout, ačkoliv odměna je jistá, nepotkáme zde jediné auto, jelikož je to určeno pouze pro chodce. Také z tohoto místa vyplouvá dostatečné množství trajektů a tak si lze naplánovat cestování i do jiných míst a tak získat skutečně ideální pohled na blízkou krajinu. Námětů na výlety je tu dostatek.

Itálie krajina

Cesta za zážitky nemusí být drahá

Díky tomu, že si dovolenou rezervujeme s dostatečným předstihem, tak letenky skutečně nemusí být drahé, navíc, když si najdeme i vhodný portál, kde si dovolenou můžeme jednoduše zarezervovat se vším všudy, co budeme zrovna potřebovat nebo po čem toužit. Život je příliš krátký, abychom jednou litovali věcí, které jsme neudělali nebo se zdráhali do nich vstoupit. A zážitky ty s námi budou žít po celý život.