Auto útulné jak pelíšek

  • abudo.cz
  • 23.6.2018
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Auto útulné jak pelíšek


Jde jen o drobnosti, přesto mají obrovský vliv na náš pocit z jízd naším čtyřkolovým mazlíčkem.

·         Hudba

Nespoléhejte stále na rádio. Hrají dokola pořád ty stejné věci a dopravní informace se můžete dozvědět například i z mobilních aplikací. Prostě rádio dřív nebo později začne nudit. Naopak vlastní hudbu můžete zvolit podle své aktuální nálady. Můžete si do auta donést i audioknihy a po cestě poslouchat – nebude vás pak mrzet, že během řízení nemůžete číst.
auto s kytičkami.jpg

·         Výzdoba

Dnešní době velí minimalismus, ale přesto je dobře si do auta přidat něco osobitého, co mu dodá duši, zkrášlí je. Ať už povlak na hlavové opěrky, drobný přívěsek na zrcátko, anebo nálepky od dětí, mělo by to být něco, co vám na tváři vykouzlí úsměv. Jen pozor na stromečky, mnohé spolucestující mohou odpudit!

·         Praktické pomůcky

Co nám stále chybí? Přece propiska a bloček, kapesníky. Nezapomeňte s sebou vozit toaletní papír, na dlouhých cestách může být potřeba. Škrabka a smeták by v zimních měsících měly být samozřejmostí. Mějte po ruce doklady a čísla na asistenční službu, nezapomínejte na povinné žárovky a jiné části výbavy. Startovací kabely a lano mít nemusíte, ale můžou se hodit, když ne vám, tak můžete pomoci jiným a kdo pomáhá nerad?

·         Nouzové věci

Zrovna lékárnička, který vyvstane na myslí jako první, je dost nepoužitelná. Kvalitní, rychle rozložitelný trojúhelník a dobře viditelné vesty naopak mohou zachránit život. Nezanedbávejte je, může se to vymstít. Pětilitrový kanystr na benzín může také velmi pomoci. Pitná voda a zimní bunda by měly v zimních měsících být povinnou výbavou. Mnohahodinové zácpy na dálnici můžou totiž nastat kdykoliv. Hasící přístroj sice není povinný, ale stojí málo peněz a může se hodit.
kytice na autě.jpg

·         Kvalitní navigace

Všichni víme, jak moc dokáže rozčílit navigace vedoucí nás téměř po polních cestách, která navíc neumí česky skloňovat či správně číst názvy měst. Raději investujte o pár stovek více a mějte klid.